جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳

Friday, 19 April , 2024

آمادگی مواکب عراق برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی

سرکنسول ایران در بصره از استقرار مواکب عراق در مسیر کربلا و آمادگی کامل برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

علی عابدی با بیان اینکه وحدت و روابط عشایر عرب ایران و عراق سبب شده همایش اربعین خاری در چشم دشمنان اسلام باشد، گفت: روابط امن ایران و عراق به آسانی به دست نیامده و خون هزاران نفر برای ایجاد امنیت منطقه ریخته شده است، همچنان برای این امنیت در حال خون دادن هستیم.

وی با اشاره به فراهم شدن توسعه امنیت زمینه برای زائران اربعین حسینی، افزود: زائران با آسایش و آرامش کامل به زیارت می‌روند و این مراسم نمایش قدرت اسلام و تشیع است که در چندروز حدود ۳۰ میلیون زائر را به کربلا می‌کشاند.

عابدی به مدیریت همایش بزرگ اربعین حسینی اشاره کرد و ادامه داد: با آغاز ورود زائران از مرز‌های شلمچه و چذابه، مواکب در عراق مستقر شده اند و آمادگی لازم را برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی دارند.

به گفته سرکنسول ایران در بصره؛ ۲ هزار موکب برای خدمات‌دهی به زائران اربعین حسینی از طریق مرز بین المللی شلمچه به مرور وارد خاک عراق خواهند شد.

وی می‌گوید: پارسال یکهزار و ۹۰۰ موکب در عراق مستقر بودند که امسال ۱۰۰ موکب دیگر به این تعداد اضافه شد تا خدمات رسانی بهتری به زائران اربعین داده شود.

عابدی در خصوص سهولت در تردد زائران اربعین حسینی می‌گوید: همه تدابیر لازم از جمله فراهم نمودن وسایل نقلیه برای جابجایی زائران اندیشیده شده است.

سرکنسول ایران در بصره خواستار مدیریت سفر توسط زائران شد و اضافه کرد: چنانچه زائران سفر خود را مدیریت کنند می‌توانند برای جابجایی مشکل کمتری را پیش‌بینی کنیم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار