سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

خوزستانی‌ها در تشییع مادر شهید علی هاشمی سنگ تمام گذاشتند

استاندار خوزستان گفت: امروز خوزستانی‌ها در مراسم تشییع پیکر پاک مادر سردار شهید علی هاشمی سنگ تمام گذاشتند.

علی‌اکبر حسینی‌محراب استاندار خوزستان امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر پاک مادر سردار شهید علی هاشمی در گلزار شهدای اهواز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از حضور مردم همیشه در صحنه در این مراسم قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه بیان کرد: امروز خوزستانی‌ها در مراسم تشییع پیکر پاک مادر سردار شهید علی هاشمی سنگ تمام گذاشتند و آمدند که بگویند ما رزمنده‌ها و کسانی را که در راه حق گام برداشتند و علم به دست گرفتند، هیچ گاه فراموش نمی‌کنیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: با از دست دادن مادر سرلشکر شهید علی هاشمی ضایعه بزرگی نصیب استان شد. خانه مادر شهید علی هاشمی همیشه پاتوق رزمنده‌ها و بچه مسجدی و مذهبی‌ها بود.

وی اضافه کرد: هر کسی از هر جای کشور به این جا می‌آمد، یک نقطه امید به اسم خانه مادر شهید علی هاشمی داشت.

حسینی‌محراب خاطرنشان کرد: امیدوارم فرزندان این مادر، خانه‌اش را روشن و پرنور نگه دارند و این آمد و رفت بچه مذهبی‌ها و رزمنده‌ها همچنان صورت بگیرد. این بیت، بیت نور است.

وی تصریح کرد: شهید علی هاشمی در این دنیا به عنوان یک جوان عرب که حماسه‌های بزرگی را خلق کرد، بسیار مورد عزت قرار گرفت.

استاندار خوزستان گفت: مادر شهید علی هاشمی سال‌ها صبر کرد تا این که در نهایت تکه‌هایی از بدن فرزندش پیدا شد و آرامش به خانه‌اش برگشت و باعث افتخار ما نیز شد.

حاجیه خانم «زکیه اهوازیان» مادر سرلشکر شهید «علی هاشمی» معروف به سردار هور و از همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی، به علت بیماری و کهولت سن روز شنبه ۲۸ مردادماه دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

در چهارم تیرماه سال ۱۳۶۷ دشمن بعثی اقدام به انجام تک شدیدی در جزایر مجنون می‌کند که سردار سرلشکر شهید علی هاشمی تا آخرین لحظه در کنار سایر رزمندگان اسلام در مقابل متجاوزان می‌ایستد و از خاک کشور دفاع می کند و سرانجام به همراه چند تن از یارانش به شهادت می‌رسند و پیکر پاکشان در جبهه ماند اما سرانجام پیکر پاک وی پس از تفحص و شناسایی، در صبح  روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۹ در یک آیین باشکوه با حضور مسئولان لشکری و کشوری در اهواز تشییع شد و در گلزار شهدای اهواز آرام گرفت.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار