سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

تاکید رئیس شورای شهر بر آماده‌سازی ورودی و مسیر زائران اربعین در اهواز

رئیس شورای شهر اهواز با تاکید بر خدمات‌رسانی شهرداری به زائران در اهواز و مرز چذابه گفت: امکانات باید به گونه‌ای باشد که زائران متوجه شوند اهوازی‌ها و شهرداری اهواز همه تلاش خود را برای میزبانی از آن‌ها انجام داده‌اند.

سید محمدعلی پورموسوی در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۳۰ مردادماه) با دستورکار انتخاب اعضای کمیسیون‌ها برگزار شد، با تشکر از فعالیت‌های هیات رئیسه قبلی در دو سال اخیر، اظهار کرد: امیدواریم در سال سوم شورای شهر اهواز گام‌ها و اقدامات درخور شان شهر انجام شود.

وی افزود: با توجه به تغییرات به وجود آمده، نگاه شورا در این دوره انتقادی‌تر خواهد بود و این موضوع شامل همه اعضای شورای شهر اهواز است و نگاه انتقادی، دقیق، موشکافانه و نظارتی در مورد همه مسائل مرتبط با شهرداری و دیگر موضوعات کلانشهر اهواز خواهیم داشت.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: با توجه به اینکه اهواز یک شهر مهم، استراتژیک با منابع زیرزمینی و روی زمینی و دارای مردم شجاع، دلاور، مسلمان و انقلابی و ولایت‌مدار است انتظار می‌رود نگاه مسئولان به این شهر منطبق با نگاه حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد و اگر این اتفاق بیفتد باید کارهای درخور و شایسته‌ای در اهواز انجام شود تا از کاستی‌های کوچک و خرد که سال‌ها است مردم را آزار داده است، گذر کنیم.

پورموسوی با اشاره به مراسم راهپیمایی اربعین حسینی و فعالیت شهرداری اهواز در مرز چذابه، ادامه داد: کارهای خوبی در مرز چذابه انجام شده و استراحتگاه‌های خوبی در نظر گرفته شده است اما از شهردار، معاون فرهنگی و مدیر روابط عمومی شهرداری اهواز می‌خواهیم ورودی و مسیر زائران اربعین حسینی در اهواز را نیز آماده کنند و تدارکات لازم در این زمینه پیش‌بینی شود.

وی بیان کرد: امکانات باید به گونه‌ای باشد که زائران متوجه شوند اهوازی‌ها و شهرداری اهواز همه تلاش خود را برای میزبانی از آن‌ها انجام داده‌اند.

رئیس شورای شهر اهواز عنوان کرد: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که در مرز چذابه اقدامات خوبی انجام شده باشد اما در اهواز خدمات به زائران ارائه نشود. باید توجه شود که نخستین خدمت‌رسانی شهرداری به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در اهواز است و قاعدتاً این مسیر تا مرز چذابه یا شلمچه ادامه پیدا خواهد کرد. دستگاه‌های دیگر نیز باید به کمک شهرداری بیایند و نباید شهرداری دست‌تنها باشد و نتواند پاسخگو باشد.

وی بیان کرد: با توجه به در پیش بودن بازگشایی مدارس نیز باید از هم‌اکنون ستاد ماه مهر در شهرداری تشکیل و اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

پورموسوی گفت: با توجه به اینکه احتمال می‌رود در شهریورماه یا ابتدای مهرماه بارندگی‌های شدیدی داشته باشیم و هواشناسی بارها در این خصوص هشدار داده است، باید تمهیدات لازم اندیشیده شود تا در این زمینه مشکلی نداشته باشیم یا مشکلات بسیار کوچک و جزئی باشند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار