سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

‌توقیف ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان معوقات ‌حق آلایندگی ‌خوزستان به نفع مردم ‌

‌با ورود دستگاه قضایی، معوقات مالیاتی مربوط به حق آلایندگی در شهرستان‌های استان خوزستان توزیع می‌شود.

علی دهقان رئیس کل دادگستری استان خوزستان درباره موضوع پیگیری وصول معوقات مالیاتی آلایندگی شرکت‌های بهره‌برداری مناطق نفت‌خیز جنوب در استان اظهار داشت: پیرو سفر اردیبهشت‌ماه سال جاری هیات دولت به استان خوزستان، موضوع پرداخت معوقات آلایندگی شرکت‌های صنعتی در استان به عنوان مطالبه جدی و به حق مردم استان مطرح شد که در راستای پیگیری حقوق عامه یکی از حقوق عمومی مردم خوزستان به این موضوع ورود کردیم.

وی بیان کرد: در همین راستا یک نماینده از دادگستری استان برای پیگیری این موضوع انتخاب شد؛ این موضوع در راستای اجرای ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده مرتبط با واحد‌های آلاینده و به موجب مواد ۲۱۲ الی ۲۱۸ قانون مالیات‌های مستقیم با رعایت آیین‌نامه‌های اجرایی مربوط پیگیری شد. وفق ماده ۴۰ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، شرکت‌های بهره‌بردار در استان خوزستان باید حق آلایندگی را پرداخت می‌کردند اما از پرداخت آن استنکاف کرده بودند.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: با هماهنگی دادستان تهران و رئیس کل دادگستری تهران، ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان از معوقات مربوط به حق آلایندگی استان خوزستان از محل مطالبات شرکت‌های بهره‌بردار در استان در مرکز توقیف شد.

دهقانی در ادامه تصریح کرد: این مبلغ به حساب تمرکز وجوه اداره کل امور مالیاتی استان واریز خواهد شد و برای هر شهرستان به نسبت جمعیت بین شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌های هر شهرستان توزیع می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در اردیبهشت یا فروردین‌ماه نیز، هزار میلیارد تومان از معوقات وصول شده بود که جمع کل مبلغ وصول شده ۳ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان می‌شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار