سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

ویژه برنامه‌های هفته ملی کودک در خوزستان تشریح شد

سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان به تشریح ویژه برنامه‌های مراکز استان در روز جهانی کودک و هفته ملی کودک پرداخت.

حبیب آل کرد ظهر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای در تشریح ویژه برنامه‌های هفته ملی کودک در خوزستان با شعار «کودکی بهتر، زندگی بهتر» گفت: برگزاری مهرواره نقاشی «رویاهایم را نقاشی می‌کنم»، دورهمی ادبی «پشت کوچه آسمان»، برگزاری نمایشگاه نقاشی آثار برگزیده اعضای کودک استان خوزستان در مسابقه‌های بین‌المللی با عنوان «رویایی که جهانی شد»، دیدار با فرزندان شهدا و برگزاری ویژه برنامه «لبخند خدا» از جمله ویژه برنامه‌های این هفته به شمار می‌روند.

وی افزود: اعزام مربیان به بیمارستان‌ها و اجرای ویژه برنامه «کودک، امید، زندگی»، برپایی نمایشگاه فروش کتاب، محصولات فرهنگی و بازی و سرگرمی «به وقت کودکی» و اعزام کتابخانه‌های سیار به مناطق روستایی و کم برخوردار شهری در قالب «پیک امید» از دیگر برنامه‌های هفته ملی کودک هستند.

آل کرد در ادامه برگزاری سه نشست تخصصی «کودک، زندگی، سلامت، رشد»، «کودک، خانواده، هویت، عدم تبعیض» و «کودک، اخلاق، تربیت، مصلحت» را از دیگر ویژه برنامه‌های روز جهانی و هفته ملی کودک عنوان کرد.

وی ادامه داد: نهاد کتابخانه‌های عمومی با برگزاری جشن در فضای کتابخانه و عضویت رایگان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری تور کتاب‌گردی، پخش فیلم سیار، نقاشی روی دیوار با موضوع صلح و جشنواره بازی‌های سنتی در مدارس، اداره کل آموزش‌وپرورش استان خوزستان با برپایی جشن غنچه‌ها در گرامیداشت هفته ملی کودک همراهی خواهند کرد.

آل کرد با بیان اینکه شهرداری‌ها در طول هفته ملی کودک در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر جشن‌هایی برگزار می‌کند، اضافه کرد: هلال‌احمر با ویژه برنامه کانون غنچه‌های هلال با عنوان دوستدار کودک و اداره کل بهزیستی با جشنواره کاشت نهال، نقاشی روی دیوار و ارائه و اجرای شیوه نامه زباله گردی در گرامیداشت هفته ملی کودک به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کمک می‌کنند.

سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: همه مراکز استان همزمان با آغاز هفته ملی کودک، با نواختن زنگ کودکی این روز را با حضور کودکان جشن می‌گیرند.

به گزارش مهر، هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۱ مهر امسال برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان سراسر کشور، مربیان و اولیای تربیتی، خانواده‌ها و فعالان حوزه کودک و نوجوان مخاطبان برنامه‌های این هفته هستند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار