سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳

Tuesday, 16 April , 2024

  • سه‌شنبه / 10 اکتبر 2023 / 14:45
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 22481
  • خبرنگار : 104

بهره‌برداری طرح زیست محیطی کنترل غبار تاور ۱۷ فولاد خوزستان

طرح زیست محیطی کنترل غبار تاور ۱۷ فولاد خوزستان با استفاده از توان و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در مدت ۴ ماه به بهره‌برداری رسید.

معاون طرح و توسعه فولاد خوزستان گفت : با توجه به برگشت نرمه گندله از طریق تاور ۱۷ و مسیر‌های مرتبط، انتشار غبار فراوانی در این منطقه صورت می‌گرفت که با اجرای این طرح ، فرونشانی غبار با استفاده از لاینر‌های آب و افشانک‌هایی با جنس و سیستم عملکردی خاص باعث کاهش محسوس آلودگی و ایجاد شرایط کاملا تمیز در محیط شد.

میثم شهنیانی افزود : این طرح با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳.۵ میلیارد تومان به روش EPC و در قالب الحاقیه قرارداد پروژه تاور ۱۸ در مدت ۴ ماه با مدیریت پروژه‌های ناحیه مواد اولیه اجرا شد.

وی گفت : در این پروژه با استفاده از یک سیستم بومی و ساخته شده توسط شرکت دانش‌بنیان نوآوران توسعه مهندسی وتوس، با استفاده از نازل‌هایی با جنس خاص، طراحی جدید و مستقل از کیفیت آب و با صرف کمترین انرژی موجب کاهش شدید انتشار غبار در محیط پیرامونی شده است.

شهنیانی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پروژه را  به‌روز بودن فن‌آوری اجرای پروژه و کاهش مصرف انرژی ، قابلیت مانیتورینگ آنلاین سیستم ، قابلیت نمایش تاریخچه کارکرد سیستم به همراه ثبت خطا‌ها ، کنترل اتوماتیک یا دستی جهت بالا بردن انعطاف‌پذیری سیستم ، استفاده از تجهیزات ابزار دقیق با دقت بالا جهت حفاظت سیستم  ، حذف غبار حاصل از نرمه  ، هزینه تامین و اجرای بسیار کمتر از غبارگیر‌های مرسوم (غبارگیر‌تر و خشک) ، سرعت بالای اجرای پروژه، کمتر بودن هزینه نگهداری و تعمیرات سالانه نسبت به سایر غبارگیر‌ها و اشتغال‌زایی بالغ بر ۱۰ نفر در زمان اجرای پروژه و ۲ نفر در زمان بهره‌برداری عنوان کرد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار