سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

  • یکشنبه / 15 اکتبر 2023 / 14:28
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 22586
  • خبرنگار : 104

علائم پیروزی فلسطینی‌ها آشکار است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که خدا را شکر ملت فلسطین در عملیات اخیر به پیروزی چشم‌گیری رسیده و ضربه‌های مهلکی بر زیرساخت‌های رژیم اشغال‌گر وارد کرده است، گفت: برای پیروزی نهایی باید مقاومت به حرکت خود ادامه دهد و علائم پیروزی آشکار است.

آیت الله محسن حیدری، درباره اتفاقات اخیر در فلسطین و عملیات طوفان الاقصی، اظهارکرد: ملت فلسطین بیش از یک قرن است که در احاطه اشغالگران قرار گرفته است. فلسطین از زمان جنگ جهانی اول رسما به اشغال انگلیسی‌ها درآمد و انگلیسی‌ها ۳۰ سال بر ملت فلسطین حاکمیت داشتند و در این ۳۰ سال زمینه را برای تشکیل دولت اسرائیل آماده می‌کردند. بنابراین یهودی‌ها را از اروپا، آمریکا، روسیه و جاهای دیگر دعوت کردند و خانه‌های فلسطینی‌ها را در اختیار این یهودی‌ها قرار دادند. وقتی انگلیسی‌ها بعد از ۳۰ سال از فلسطین خارج شدند، اسرائیل دولت خود را رسما در سال ۱۹۴۸ میلادی اعلام کرد و از آن زمان تاکنون که ۷۵ سال می‌گذرد، رژیم اشغال‌گر قدس زمین اسلامی را که بیت‌المقدس و مسجدالاقصی است و ملت مظلوم فلسطین نیز مربوط به همین سرزمین است، اشغال کرده است.

وی ادامه داد: این واقعیت بر همه مسلمانان تکلیف می‌کند که به دفاع از این زمین غصب شده فلسطین بپردازند. در واقع ملت فلسطین به نیابت از امت اسلامی در طول این یک قرن مشغول نبرد بوده است، البته به خاطر نفوذ افراد ناسیونالیست مبارزات اسلامی ملت فلسطین در حال به انحراف کشیدن بود که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) روح تازه‌ای در کالبد ملت فلسطین دمیده و روح اسلامیت زنده شد. بر این اساس ملت فلسطین بیدار شد و تشکل‌های اسلامی مانند حماس و جهاد اسلامی به وجود آمدند و محور مقاومت در منطقه شکل گرفت که تنها در فلسطین نبود، بلکه در عراق، لبنان، یمن، سوریه و جاهای دیگر نیز تشکیل شد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: خدا را شکر به برکت قدرت یافتن محور مقاومت به ویژه در طول دو قرن اخیر که با پیروزی‌های چشم‌گیری در لبنان، عراق، فلسطین، سوریه و یمن همراه بوده است، به فرموده مقام معظم رهبری مرحله‌ای است که چند قدم تا قله باقی‌مانده و محور مقامت به قله پیروزی رسیده است.

وی با بیان این که عملیات طوفان‌الاقصی در واقع نمایشگر روح مقاومت اسلامی است که در تمام کشورهای اسلامی کم و بیش در بین ملت‌ها وجود دارد، افزود: هر چند متأسفانه برخی دولت‌های عربی و غیرعربی بنای سازشگری را با دولت رژیم اشغال‌گر قدس قرار داده‌اند اما ملت‌ها همچنان خواهان مبارزه جهت از بیخ و بن کندن این غده سرطانی هستند و خدا را شکر ملت فلسطین در عملیات اخیر به پیروزی چشم‌گیری رسیده و ضربه‌های مهلکی بر زیرساخت‌های رژیم اشغال‌گر وارد کرده است که به تعبیر حضرت آقا ترمیم‌پذیر نیست.

آیت الله حیدری گفت: اگرچه این بهانه دست اشغالگران داده شد که هتاکی و وحشی‌گری کنند و تعداد زیادی از مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون بکشانند اما این فاجعه تازه‌ای نیست و یک قرن است که فلسطینی‌ها با این فاجعه‌ها روبه‌رو هستند و برای پیروزی نهایی باید مقاومت به حرکت خود ادامه دهد و علائم پیروزی آشکار است. امیدوارم جبهه‌های جدیدی هم از شمال و هم شرق فلسطین شروع به کار کنند که البته حزب‌الله لبنان بیانیه صادر کرده و به نوعی عملیات را آغاز کرده است. امیدواریم عملیات طوفان‌الاقصی به پیروزی نهایی و ساقط کردن رژیم اشغال‌گر فلسطین منتهی شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار