سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 April , 2024

۱۵۰ کیلومتر توپکرانی از سکوی سلمان به جزیره سیری در آب‌های خلیج فارس

به گفته مدیر خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران؛ ۱۵۰ کیلومتر توپکرانی خط لوله ۳۰ اینچ از سکوی سلمان به جزیره سیری در آب‌های خلیج فارس باتلاش متخصصان این شرکت انجام می‌شود.

علیرضا شهبازی گفت: متخصصان شرکت ملی حفاری ایران در مدیریت خدمات فنی حفاری این شرکت در همکاری با شرکت نفت فلات قاره عملیات توپکرانی در ۱۵۰ کیلومتر  خط لوله ۳۰ اینچ از سکوی نفتی سلمان به جزیره سیری در آب‌های خلیج فارس را آغاز کردند.

وی افزود: عملیات پیگ یا توپکرانی به منظور تست و پاکسازی خطوط لوله صورت می‌پذیرد.

شهبازی ادامه داد: این عملیات از خدمات جانبی فنی شرکت ملی حفاری ایران در سال‌های اخیر است که با تامین  تجهیزات لازم از سوی متخصصان مجرب و کارآزموده شرکت ارائه می‌شود.

مدیر خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران همچنین به کاربست تجهیزات کاربردی تفکیک گر سیار نفت برای تفکیک نفت و گاز و بکارگیری دستگاه فرآورش سیار نفت (MOT) برای ارائه خدمات به شرکت‌های متقاضی در چاه‌های در حال بهره برداری در مناطق نفتخیز اشاره کرد و ادامه داد: به دلیل نیاز مبرم به استفاده از این دستگاه برای عملیات‌های ترمیمی،  با تاکید مدیریت ارشد شرکت، مدیریت خدمات فنی حفاری با همکاری در صدد عملیاتی نمودن دومین دستگاه فرآورش سیار نفت نیز می‌باشد.

وی اضافه کرد: خدمات تخصصی شامل حفاری با هوا، حفاری به روش فروتعادلی (UBD)، لوله مغزی سیار، آزمایش بهره دهی چاه، آزمایش چاه با ساق مته، لوله گذاری چاه، نصب آویزه، سیمانکاری، تزریق پذیری و اسیدکاری را از شمار خدمات تخصصی این مدیریت برشمرد که در عملیات حفاری چاه‌های نفت و  گاز اعم از چاه‌های جدید (توسعه‌ای / توصیفی و اکتنشافی) و در تعمیر چاه‌های در حال بهره داری که به دلایلی دچار افت تولید می‌شوند، به شرکت‌های بهره بردار نفتی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های بخش خصوصی متقاضی این خدمات ارائه می‌شود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار